Čistiaca misia – Prečo čistiť hĺbkovo?

 

Viete ako vyčistiť zašlý koberec? Viete ako dať na frak matracom, ako ich vyčistiť alebo sedačkám vrátiť stratenú živosť?

Domácnosť sa sama o seba nepostará, takže ak chcete mať byt v top forme, mali by ste nás kontaktovať 0908 771 231, radi vám pomôžeme.

Poctivé čistenie interiéru by ste nemali absolvovať len na Vianoce. Nehovorím teraz o umývaní podláh, či utieraní prachu. Ak chcete, aby sa vaše hniezdočko ligotalo, treba dať čisteniu pridanú hodnotu. Hĺbkové čistenie dodá vašim kobercom, sedačkám či matracom stratenú farbu, príjemnú vôňu a dobrý pocit z čistoty.

 

Jedným z mnoha spôsobov je SUCHÉ ČISTENIE. Princíp tejto metódy spočíva v zapracovaní špeciálneho suchého prípravku v podobe granulátu do vlasu koberca. Prípravok necháte istý čas pôsobiť a potom koberec jednoducho povysávate. Výhodou je, že koberec sa vám javí čistejší, možno aj voňavejší, avšak za veľkú nevýhodu možno považovať zbytky chemického prípravku zostávajúce vo vlase koberca. Vysávač totiž takýto materiál nedokáže úplne z koberca vybrať kvôli rýchlemu zanášaniu sa svojich filtrov. To iste nie je dobrá správa pre rodičov detí hrajúcich sa na takom, naoko čistom koberci. Ak použijete takúto metódu na čistenie matracov, rátajte s tým, že na takom nedokonale vyčistenom lôžku, do ktorého ste dobrovoľne pridali nejakú chemikáliu, strávite takmer tretinu dňa. Ak sa vo vašej rodine vyskytujú zdravotné problémy súvisiace s dýchaním (alergie, astma, bronchytídy, kašeľ, dýchavičnosť, exémy…), takýto spôsob čistenia by ste vôbec nemali brať do úvahy.

Aj v prípade vyššieho znečistenia kobercov alebo sedačiek by ste mali dať prednosť druhému spôsobu čistenia.

 

Mokré hĺbkové tepovanie a Čistenie

Tu sa osvedčuje naša metóda MOKRÉ HĹBKOVÉ TEPOVANIE, ktoré určite dobre poznáte. Tepovanie pomocou našej chémie (1.čistiaca chémia; 2.dezinfekčná chémia), ktorá sa nanesie na vlas koberca, nechá sa pôsobiť a potom sa povysáva.

Výhodou mokrého čistenia pomocou tepovača so vstrekovaním – tzv. extraktora je jeho efektivita. Tento špeciálny prístroj pracuje na báze prúdu vody. Tá pod tlakom preniká hlboko do tkaniny a následne ju aj s nečistotami nasáva naspäť. Koberce, sedačky alebo gauče touto metódou doslova dokážeme vyprať. Najčistejší koberec dosiahneme následným opakovaním tejto metódy. Vlas koberca zostane čistý bez nežiadúcich zvyškov prachu.

Treba však počítať s tým, že koberec prípadne iné čalúnenie, bude po tomto procese nejaký čas schnúť. Podobne ako bielizeň, aj tú po vypratí musíte nechať uschnúť.

Vaše deti sa môžu bez rizika vplyvu nežiadúcich látok dosýta vyšantiť na čistom koberci.